Jak wybrać kwiaty na Dzień Matki?

 

Dzień Matki obchodzony jest 26 maja i jest jednym z najbardziej zwyczajowych świąt, które stają się powodem, aby powiedzieć swojej matce „Kocham cię”.

Oczywiście, wybierając bukiet dla swojej matki, lepiej pozostać w jej ulubionych kolorach. Ale można ją również zaskoczyć, śledząc modne trendy kwiatowe i zwrócić szczególną uwagę na styl boho, czyli kompozycje naturalne, dzikie i kolorowe. Połączenie pastelowych i głębokich tonacji, etnicznych motywów, gotyku, różnych faktur i kwiatów w jednym bukiecie to właśnie styl boho. Obecnie w kwiaciarniach jest to jeden z modniejszych stylów. Taki bukiet na Dzień Matki będzie wyróżniał się jasnym kolorem i asymetryczną budową, może wydawać się nieco zwichrzony poprzez łączenie zupełnie odmiennych kwiatów.

Innym trendem, który może posłużyć przy układaniu kwiatów na Dzień Matki jest połączenie zimnych i brązowych odcieni, przykładem może być bukiet niebieskich róż i storczyków w kolorze czekolady. Warto też zwrócić uwagę na takie kwiaty jak róże, piwonie i jaskry w białych i różowych odcieniach. Nietuzinkowy kształt, nieziemski zapach, delikatność, to cechy, o jakich marzy każda kobieta, która nie jest obojętna na przykład na klasyczne odmiany róż.

Oczywiście, nie wszystkie kwiaciarnie oferują taką różnorodność, ale na przykład poczta kwiatowa wyróżnia się bogatą ofertą i mnogością różnorodnych roślin. Jeżeli jednak nie można dostać oryginalnych odmian należy zwrócić się ku tradycyjnym kwiatom, na przykład postawić na goździki. Te niedowartościowane kwiaty mają najbardziej niesamowite kolory od jasnozielonego do purpury i będą pięknie wyglądały w bukiecie z okazji Dnia Matki. W takim dniu można kupić również tulipany, które przypomną mamie wiosnę.

Jak wybrać kwiaty na Dzień Matki?

Niezależnie od tego, które kwiaty zostaną wybrane, mama będzie zadowolona z poświęconej jej uwadze a każdy bukiet sprawi, że będzie szczęśliwa i uśmiechnięta. Najważniejszą rzeczą do zapamiętania przy wyborze bukietu dla mamy jest jego, jakość i świeżość. Istnieje kilka ogólnych zasad, których należy przestrzegać przy wyborze kolorów przy Święcie Matki:

  • Przede wszystkim zwróć uwagę na przekrój kwiatu, który powinien być świeży i zielony.
  • Liście na łodydze powinny być również zielone, bez uszkodzeń i ciemnych plam.
  • Pączek powinien być jędrny i sprężysty, bez zerwanych płatków zewnętrznych.
  • Płatki świeżego kwiatu powinny być bez zagnieceń i przyciemnionych krawędzi.
  • Pręciki świeżego kwiatu nie powinny zawierać pyłków.
  • Pąki kwiatów nie powinny być silnie rozwinięte, jest to wyraźny znak, że kwiat stoi przez długi czas. Ale pączek nie powinien być też całkowicie zamknięty, ponieważ jest prawdopodobne, że nie otworzy się wcale.

Kupując kwiaty na Dzień Matki nie można wybierać:

  • Kwiatów z uszkodzoną, pokruszoną łodygą, ponieważ nie pochłania wilgoci i kwiat nie będzie trwały.
  • Kwiatów, które są pomalowane na, zewnątrz, ponieważ jest to tuszowanie więdnięcia kwiatu, wręczanie takich kwiatów jest oznaką złego smaku.
  • Kwiaty bez liści prawdopodobnie nie są już pierwszej świeżości.

Każda kompozycja kwiatowa na Dzień Matki powinna wyrażać uczucia i potwierdzać wypowiedziane słowa. Najcenniejsze odczucia to wdzięczność za trud wychowania, nieprzespane noce spędzone przy łóżku, gdy dziecko było chore, słowa pocieszenia, gdy dziecku przydarzyło się coś przykrego. To dzięki matce zwyczajny dom staje się rodzinnym i ciepłym domem.